Hallo iedereen,
Wij zijn van plan om in augustus 2011 met onze kinderen (11 en 13 jaar) onze eerste rondreis in de USA te doen.
We willen zeker San Francisco bezoeken en verschillende nationale parken. Los Angeles hebben we er bewust uitgelaten daar we liever de animatieparken eens in Florida zouden willen bezoeken en LA zelf niet zo bijzonder zou zijn als ik sommige commentaren lees. We zouden niet met een camper gaan.
Graag had ik het volgend advies :
1/ wat vinden jullie van de route en het programma, is dit goed te doen of is dit te overvol ?
2/ zitten er stops tussen die we als "teveel van hetzelfde" zullen ervaren ?
3/ zijn er uitstapjes die minder interessant zijn, terwijl we andere in de buurt missen ?
4/ kunnen we de kinderen hiermee geboeid houden ?
4/ een full size 4 deurs of een standard SUV ?
5/ kan er iemand goede hotels aanbevelen voor de verschillende lokaties (dat bespaart mij wat werk om voor elke lokatie dit forum of tripadvisor af te zoeken
6/ er zullen vast nog veel vragen volgen, maar voorlopig hou ik het hierbij, mijn post wordt anders te lang en onoverzichtelijk (het zal wel aan mij liggen maar wat is dit trouwens moeilijk om tekst wat proper uit te lijnen)
Ziehier mijn programma, shoot !
05 aug Brussel San Francisco auto ophalen en naar hotel, afhankelijk van aankomstuur en vermoeidheid verkenning san francisco
06 aug San Francisco Fisherman's Wharf, Pier39, Golden Gate Bridge, Lombard Street, Twin Peaks, Chinatown, Painted Ladies , (eventueel rondrit 49 mile scenic drive), Cable Car,
's avonds naar Alcatraz
07 aug San Francisco Monterey (192km) rest stadsbezoek, late namiddag vertrek naar Monterey via Pacific Coastal Highway
08 aug Monterey bezoek Monterey, Bean Hollow State Beach en Monterey Bay Aquarium (3u), whalewatch cruise (5 u)
09 aug Monterey San Simeon (150km) Pacific Coastal Highway naar San Simeon, stops oa in Big Sur, overnachten aan Cambria Moonstone Beach, bezoek Hearst Castle (1h45)
10 aug San Simeon El Portal (462km) via Oakhurst naar Mariposa Grove (6 km naar Upper Grove 2,5u), daarna naar Taft Point (3,5km 2u),Sentinel Dome (3,5km 2 u) en Glacier Point (1,6 km 30min, zonsondergang),
naar hotel in El Portal (Yosemite View Lodge)
11 aug El Portal Lee Vining (154km) Bridal Veil Falls (2km 30min), El Capitan, Lower Yosemite Falls (0,8km 45 min), Mist Trail naar Vernal Falls trekking (4,8km 3u),
namiddag via Tioga Road (Olmsted Point 0,8km 30min) naar Lee Vining
12 aug Lee Vining (169km) 's morgens naar Bodie (40km 45min), 's namiddags wandelingen in Yosemite langs Tioga Road :
1 Tenaya Lake (4km 2u) / 2 Tuolumne Meadows (2,4km 1u) / 3 Gaylor Lakes (3,2km 2u) / 4 May Lake-Mount Hoffman (9,6km 1-4u)
13 aug Lee Vining Furnace Creek (450km) Via Mono Lake South Tufa naar Lone Pine (217 km 3u, bijtanken en omgeving opsnuiven), richting Stove Pipe Wells, bezoek Mosaic Canyon en Sand Dunes,
indien nog tijd naar 1 Badwater, 2 Devil's Golf Course, 3 Artist Drive, 4 Zabriskie Point, naar Furnace Creek voor overnachting.
14 aug Furnace Creek Las Vegas (320km) 's morgens vroeg verder afwerken bezoek Death Valley wat we de dag voordien niet gezien hebben, via Death Valley Junction naar Las Vegas
15 aug Las Vegas Bezoek Las Vegas (The Wynn, Luxor, The Venetian, Bellagio, New York New York, Excalibur, The Mirage, Caesar's Palace, Paris),
's avonds gratis naar Sirens of Treasury Island, Volcano, The Fountains, Fremont Street of te betalen Cirque du Soleil
16 aug Las Vegas Springdale (311km) via Valley of Fire naar St George (50 km 1 u extra rijden), met gratis Shuttle bus scenic drive door het park, wandelingen 's morgens oostkant, 's namiddags westkant.
1 Canyon Overlook Trail (1,6km 1u) / 2 Weeping Rock Trail (0,8km 30min) / 3 Emerald Pools Trail (3,2km 2 u) / 4 Riverside Walk (3,2 km 1,5 u). Overnachting in Springdale
17 aug Springdale Bryce Canyon (222km) Naar Bryce Canyon, scenic drive doorheen Bryce Canyon met stops aan de viewpoints, wandeling Queen Gardens Trail (2,6km) + Navajo Loop (2 km) 3 u in totaal.
Om 19u naar de Rodeo in Ruby's Inn (woe-zat)
18 aug Bryce Canyon Torrey (228km) Naar Willis Creek Slot Canyon (50 km 1u20min) voor wandeling in de Canyon (6,4 km 2u), daarna via Escalante doorrijden richting Boulder (122 km 2u)
wandeling naar Lower Calf Creek Falls (10 km 4u), verder naar Torrey (60km 45min) voor overnachting
19 aug Torrey Moab (387km) Voormiddag naar Capitol Reef stop bij Goosenecks (300m) en Sunset Point (1 km), daarna park inrijden via scenic drive tot startpunt Grand Wash Trail (7,2 km 3u),
deel van de trail wandelen. Terug naar HWY24 en wandeling naar Hickman bridge(3,2 km 1u). Naar Goblin State Park en deel van Little Wild Horse Canyon wandelen.
Via Green River richting Moab. Indien nog tijd afslag UT-313 nemen naar Dead Horse Valley State Park voor sunset, daarna naar Moab.
20 aug Moab (145km) Wandeling in Fiery Furnace reserveren, voormiddag rafting op Colorado (8u45 tot 13u00), namiddag naar Island in the Sky.
Wandelingen : 1 Grand View Point Overlook (3km 1,5u) / 2 Mesa Arch (0,8km 30min) / 3 Green River Overlook / 4 Whale Rock (1,5km 1u).
Tegen zonsondergang via Dead Horse Valley State Park terug naar Moab.
21 aug Moab (60km) Volledige dag in Arches : door park rijden langs viewpoints, diverse trails : 1 Landscape Arch (3,2km 1u) / 2 Fiery Furnace Walk om 10u (3,2km 3u begeleid) /
3 Balanced Rock (0,5km 30min) / 4 Double Arch (0,8km 30min) / 5 Delicate Arch Viewpoint (15 min) of Trail (4,8km 3u) voor zonsondergang
22 aug Moab Mesa Verde (329km) Via Needles Overlook naar Mesa Verde (255km 3u45min). Bezoek Mesa Verde.
Tickets halen bij Visitor Center, bezoek Spruce Tree House en Chapin Mesa Archeological Museum, Cliff Palace en Mesa Top Loop Road.Tegen de avond naar Durango (75km 1u10min).
23 aug Durango Mesa Verde (75km) Vertrek met stoomtrein om 08u15 naar Silverton, met bus terug. Vertrek naar Mesa Verde (of Cortez) voor overnachting.
24 aug Mesa Verde Canyon de Chelly(371km) Eventueel vroeg bezoek aan Mesa Verde Cliff Palace indien eergisteren geen tickets meer. Verder naar Canyon de Chelly (260 km 3,5u).
Canyon Tour (3u) en Scenic Drive langs de South Rim (2u). 's Avonds naar Kayenta
25 aug Kayenta Page (230km) Naar Monument Valley voor niet begeleide rondrit langs Valley Drive (2,5 u). Daarna naar Page. Bezoek Horse Shoe Bend, Glen Canyon Dam en Scenic View.
Om 16 u Canyons Adventure Cruise (2,5u) op het meer. Overnachting in Page
26 aug Page Grand Canyon (226km) 's morgens gereserveerd bezoek aan Upper en Lower Antelope Canyon (beste tijd tour van 11u30).
Alternatief 6 hr Canyon X Photographic Tour mogelijk met Overland Canyon Tours. In de late namiddag naar GC Village via Scenic Desert View Drive.
27 aug Grand Canyon Village Bezoek Grand Canyon, deel van South Kaibab trail. Viewpoints langs de rim.
28 aug GC Village Flagstaff (267km) Bezoek Grand Canyon, late namiddag naar Meteor Crater en terug naar Flagstaff voor overnachting
29 aug Flagstaff Las Vegas (408km) Stop bij Hooverdam, naar Las Vegas.
30 aug Las Vegas Brussel Nagenieten in Las Vegas en terugvlucht naar Brussel
Alvast bedankt voor jullie reacties.
Mvg,
Manuel