Amerika Forum - USA 4 ALL - Informatie
Reizen door Amerika => Westen (West) => Topic gestart door: ushenky op 18-06-2011, 20:58 uur
-
We moeten voor onze a.s. reis nog een route bepalen tussen Monument Valley en Chinle.
Wie heeft er een suggestie ?
Bedankt,
Henk
-
Volgens mij is de 59 naar Kayenta de meest logise optie. Waarom moeilijk doen.
-
Hoeveel tijd heb je? MV-Kayenta-IR59-Many Farms-Chinle is het kortst zoals Hans ook al zegt. Ca 2 uur rijden van MV naar Chinle.
-
Hans B en Tet14 bedankt voor jullie reactie.
Het idee is eerst via de Moki Dugway naar Muley Point en daarna via de Valley of the Gods naar Chinle te rijden en daar South Rim Drive te bekijken.
(De North Rim Drive de volgende dag bij vertrek richting Mesa Verde)
Misschien moet we ons beperking tot de 59, ik weet niet of er in de buurt nog andere interessante dingen zijn te bekijken.
Henk
-
Zoals gezegd, het hangt er vanaf hoeveel tijd je hebt. De rit over 59 is niet bizonder scenic (maar altijd mooi om in de desert te rijden). Bij de afslag 160/59 heb je mooie uitzichten op Agathla Peak. De wijde omgeving van Chinle/Tsaile heeft dirtroads waar je naar Buttes kan gaan. Dit is allemaal Navajo Land. Je mag foto's maken maar niet zonder gids rond gaan wandelen. De rit die jij wil gaan maken via Moki Dugway zou ik altijd willen aanraden. Milemarker 13 off 163, Mexican Hat Rock, Gooseneck SP, up en down Moki Dugway en vanaf de top van Moki Dugway naar Muley Point en terug (let op de dode koe halverwege...) Dan Valley of the Gods. Neem voor deze 17 miles zeker een uur. Niet rijden als het nat is. Ik zou wel een SUV willen aanbevelen. Ook Muley point niet rijden bij regen maar als het droog is kan elke auto deze weg aan. Ik zou niet naar de rand rijden maar het laatste korte stukje lopen. De south rim drive van CdC is 19 miles en Spider Rock overlook is een must. Je kan ook naar White House ruins wandelen maar de weg terug is steil en vermoeiend. Hier heb je geen gids voor nodig. Tours in de canyon gaan altijd met een gids en duren tenminste 3 uur.
Tussen CdC en Mesa Verde zou ik idd de North rim drive rijden. Een prachtige brede weg. Dan Tsaile en Lukachukai. Daar sla je bij de pomp rechtsaf (IR13) over Buffalo Pass naar Red Rock en dan de afdaling langs Shiprock (mag je ook niet naar toe lopen) naar 491 (vroeger us666) en noord naar het plaatsje Shiprock. Langs north rim zijn 2 uitzichtpunten. Wij vonden Antelope House Overlook het mooist maar Massacre Cave en Mummy cave overlook zijn ook niet te versmaden. Zorg ervoor dat je in CdC geen waardevolle spullen in de auto laat.
Tet
-
Het idee is eerst via de Moki Dugway naar Muley Point en daarna via de Valley of the Gods naar Chinle........
Je idee is zeer de moeite waard. Een enerverend begin en een vervolg via de 191 south is echt niet vervelend.
De south drive is veel toegankelijker dan de north drive. Indien de temperaturen het toelaten is het, naar mijn idee, beslist de moeite waard af te dalen naar the White House Ruins (http://www.allardteraa.nl/us6/cdc/us6i0370.html).
-
Hoe kom je erbij dat south rim veel toegankelijker is dan north rim Allard als we het hier tenminste over Canyon de Chelly hebben...
-
Ja, dat hebben we. Anders gezegd: De South Drive biedt meer viewpoints op onderling kortere rijafstanden. Ook de ""hoofdprijs" (Spider Rock) bevindt zich aan die South Drive. Evenals de enige trailhead met afdaling in de canyon.
Zodra ik tijd heb zal ik mijn Nederlands eens wat gaan bijspijkeren.