Mooie prijzen voor tickets en auto.
Ben je al eerder geland op Sky Harbor, de luchthaven van Phoenix ? Fijn vliegveld vind ik, niet te groot en erg overzichtelijk.
Het rental car center met alle grote verhuurders zit buiten het vliegveld, net westelijk van de Interstate 10.
Er rijdt een voor alle verhuurders gezamenlijke shuttlebusdienst naar dat rental car center.
Om je te helpen bij het maken van je routeschema hieronder de tijden die je per park of stad moet rekenen.
De meeste parken op je route zijn niet zo groot en in ± een halve dag te doen.
Denk hierbij aan parken als Chiricahua, White Sands, Carlsbad Caverns, Kasha Katuwe, Petrified Forest.
Die halve dag van Chiricahua is inclusief het rijden van de Bonita Canyon Drive tot aan het eind.
Op het einde van die Drive is een parkeerplaats en kun je bv de Echo Canyon / Hailstone / Ed Riggs Trail lopen.
Op weg van Tucson naar Chiricahua kun je een stop van een paar uur maken in Tombstone.
Afhankelijk van je plannen na Chiricahua kun je de voorbeeldroute volgen via Willcox / Catwalk / Silver City enz.
Als je de omweg langs Catwalk overslaat kun je vanaf Chiricahua kijken hoever je komt op Interstate 10
Er zijn hotels in Lordsburg, in Deming en in Las Cruces.
O ja, neem picknick broodjes mee voor tussen de middag, want in Chiricahua is geen restaurant o.i.d.
Vanaf Lordsburg/Deming/Las Cruces kun je de volgende dag White Sands Missile Range en White Sands nat.mon. bezoeken en dan doorrijden naar Alamogordo
In White Sands nat.mon heb je met een halve dag genoeg tijd voor een aantal korte en middellange wandelingen.
Ook in White Sands wordt het picknicken, want ook in dit park is niks.
Op je routekaart rij jij via El Paso naar Carlsbad.
Je rijdt dan het gedeelte Alamogordo - White Sands - White Sands Missile Range - Las Cruces andersom.
Voor je tijdsbesteding in White Sands nat.mon. maakt dat natuurlijk niet uit, die blijft ongeveer een halve dag
Nu Bisti Badlands. Ik reken even vanaf Santa Fe.
Ik ga er van uit dat je 's ochtends vertrekt uit Santa Fe, dan eerst naar Kasha Katuwe gaat en daar allebei de trails loopt.
Hiermee ben je rond het middaguur klaar. Je kunt picknicken in het park, maar je kunt ook lunchen in Albuquerque.
In Alb. kun je bijvoorbeeld het oude stadscentrum, Old Town bekijken. Ben je ook een aantal uren zoet mee.
Daarna rij je naar Gallup voor je overnachting.
Tip: Rij niet te vroeg naar Gallup want er zijn weinig plaatsen waar nog minder te beleven is dan in Gallup.
De volgende dag rij je naar Bisti Badlands. Let op, dit wordt opnieuw een picknick-dagje.
In Bisti kun je je, als je van wandelen houdt, best een halve tot driekwart dag vermaken.
Daarna naar Farmington voor je overnachting.
Ben je te vroeg in Farmington dan zou je kunnen doorrijden, maar op jouw route zijn, als ik het goed zie, de volgende plaatsen Bluff en Mexican Hat en daar is je keuze qua hotels een stuk minder dan in Farmington.
Ik zou dus kiezen voor Farmington. Er zijn genoeg hotels, restaurants en shoppingmogelijkheden om je dag verder te vullen.