Laten we je schema eens even doornemen want ondanks jullie "kritisch kijken" zie ik toch nog wat verbeterpuntjes.
Jullie willen op dag 2 naar Santa Barbara.
Wist je dat Santa Barbara 130 tot 200 km 2 tot 3 uur rijden (afhankelijk van locatie van je hotel) van LA af ligt ?
Met wat pech zit je die dag dus 6 uur in de auto om iets van Santa Barbara te zien.
Op dag 5 wil je een hele dag naar Hollywood. Ben benieuwd wat je daar een hele dag wil doen ?
Ik denk namelijk dat je het daar in 2, hooguit 3 uur wel hebt gezien.
Dan dag 3: Je dacht misschien dat ik dag 3 vergeten was, maar die heb ik speciaal voor het laatst bewaard.
Ik vind het erg onlogisch om Palm Springs of Joshua Tree te bezoeken vanuit LA. Waarom vind ik dat ?
Nou, als je van LA naar Tusayan rijdt kom je er zo ongeveer voorbij, dus waarom plan je daar dan geen overnachting ?
Resumerend: Ik zou het zo doen.
01 AMS-------- Los Angeles
02 Los Angeles (Hollywood / Santa Monica)
03 Los Angeles (Universal Studios)
04 Los Angeles - Palm Springs. 180 km, 2 uur. Tip 1: Ga bij Banning van de snelweg af en neem de Palm to Pines Hwy
---> Tip 2: Bezoek in Palm Springs de Indian Canyons en neem de Aerial Tramway naar Mt. San Jacinto
05 Palm Springs Via Joshua Tree National Park naar Lake Havasu City, 345 km, 4 uur (je hebt nu ½ dag voor Joshua Tree)
06 Lake Havasu City - Tusayan. 400 km, 4½ uur. Tip: Rij via Oatman en de Sitgreavers Pass, een mooi stukje Route 66
Tot zover de 1e dagen van je schema. Je ziet dat de km en rijtijden meer verspreid zijn over de dagen 4, 5 en 6.
Bovendien heb je nu op dag 4 meer tijd voor Palm Springs en op dag 5 voor Joshua Tree,
Deel 2 van je schema. Over dit deel heb ik geen commentaar. Hou dit deel zoals het nu is
07 Tusayan-- Page 220 km, 2,5 uur excl. stops
---besteed de ochtend en een deel van de middag bij Grand Canyon en rij half de middag richting Page
08 Page (Antelope Canyon / Horseshoe Bend / Lake Powell)
09 Page ------ Moab 430 km, 4,5 uur (via Monument Valley) Tip: Stop even bij MM 13, het Forrest Gump Point, voor het uitzicht
10 Moab (Canyonlands en Dead Horse Point State Park)
11 Moab (Arches NP / Castle Valley)
Deel 3 van je schema:
Waarom rij je eerst van Moab naar Zion (Springdale) om daana op dag 14 terug te rijden naar Bryce ?
Lijkt het je niet logischer om van Moab naar Bryce te rijden, daar te overnachten en dan door te rijden naar Zion ?
Edit: Zie ook het totale schema onderaan dit bericht. Hierin is Capitol Reef toegevoegd.Je schema wordt dan:
12 Moab----- Bryce 400 km, 5 uur rijden.
13 Bryce ----- Springdale (Zion NP) 140 km, 2 uur rijden
14 Springdale (Zion NP)
15 Springdale Las Vegas 250 km, 2,5 uur rijden. Iets langer rijden, maar wel mooi is rijden via Valley of Fire
16 Las Vegas
17 Las Vegas
Deel 4 van je schema:
Ik zie dat je Bodie zo ongeveer tot bedevaartsoord hebt verheven. Je moet en je zal naar Bodie.
Laat ik dan even wat (mogelijke) roet in het eten gooien. Het is helemaal niet zeker dat Bodie bereikbaar is.
Als de Tioga Pass gesloten is, is dat vanwege het flinke sneeuwdek dat daar valt.
Bijna datzelfde sneeuw valt ook bij Bodie.
Het park Bodie is het hele jaar open, maar de toegangsweg wordt bij sneeuw afgesloten voor auto's.
Op de website van Bodie lees je dan ook de volgende passage:
Winter Visits
Bodie is open all year.
However, because of the high elevation (8375 feet), it is accessible only by skis, snowshoes or snowmobiles during winter months.
Snowmobiles must stay on designated roads in the Bodie Hills.Je mag van mij de gok wagen en Mammoth Lakes en Bodie erin houden, maar voor meer zekerheid zou je het hele Mammoth Lakes en Bodie gebeuren moeten schrappen (of een snowmobile moeten charteren)
18 Las Vegas Death Valley (Panamint Springs) 350 km 4,5 uur rijden. Je kunt ook doorrijden naar het plaatsje Ridgecrest
19 Panamint Springs (of Ridgecrest) - Three Rivers Vanaf Panamint Springs is het 430 km, 5 uur rijden.
20 Three Rivers over de Generals Hwy door Sequoia NP naar Oakhurst 240 km, 4 uur rijden
21 Oakhurst (Yosemite)
22 Oakhurst (Yosemite)
23 Oakhurst----- - San Francisco 310 km, 3,5 uur excl. stops
24 San Francisco
25 San Francisco
26 San Francisco
27
Dankzij schrappen van Bodie heb je nu ιιn dag over. ---Tip: Gebruik deze dag voor een overnachting tussen Moab en Bryce bij Capitol Reef.
Het totale schema wordt dan uiteindelijk zo:
Let op: Door het invoegen van Capitol Reef schuift de nummering vanaf dag 12 ιιn dag op t.o.v. de deelschema's hierboven.01 AMS-------- Los Angeles
02 Los Angeles (Hollywood / Santa Monica)
03 Los Angeles (Universal Studios)
04 Los Angeles - Palm Springs. 180 km, 2 uur. Tip 1: Ga bij Banning van de snelweg af en neem de Palm to Pines Hwy
---> Tip 2: Bezoek in Palm Springs de Indian Canyons en neem de Aerial Tramway naar Mt. San Jacinto
05 Palm Springs Via Joshua Tree National Park naar Lake Havasu City, 345 km, 4 uur (je hebt nu ½ dag voor Joshua Tree)
06 Lake Havasu City - Tusayan. 400 km, 4½ uur. Tip: Rij via Oatman en de Sitgreavers Pass, een mooi stukje Route 66
07 Tusayan-- Page 220 km, 2,5 uur excl. stops
---besteed de ochtend en een deel van de middag bij Grand Canyon en rij half de middag richting Page
08 Page (Antelope Canyon / Horseshoe Bend / Lake Powell)
09 Page ------ Moab 430 km, 4,5 uur (via Monument Valley)
10 Moab (Canyonlands en Dead Horse Point State Park)
11 Moab (Arches NP / Castle Valley)
12 Moab----- Capitol Reef (Torrey) 250 km, 2½ uur rijden. Tip: Bezoek onderweg Goblin Valley.
13 Torrey ---- Bryce Tip: Rij via de mooie Hwy 12 via Escalante. Dit is 180 km, 3 uur rijden (excl. stops langs Hwy 12)
14 Bryce ----- Springdale (Zion NP) 140 km, 2 uur rijden
15 Springdale (Zion NP)
16 Springdale Las Vegas 250 km, 2,5 uur rijden. Iets langer rijden, maar wel mooi is rijden via Valley of Fire
17 Las Vegas
18 Las Vegas
19 Las Vegas Death Valley (Panamint Springs) 350 km 4,5 uur rijden. Je kunt ook doorrijden naar het plaatsje Ridgecrest
20 Panamint Springs (of Ridgecrest) - Three Rivers Vanaf Panamint Springs is het 430 km, 5 uur rijden.
21 Three Rivers over de Generals Hwy door Sequoia NP naar Oakhurst 240 km, 4 uur rijden
22 Oakhurst (Yosemite)
23 Oakhurst (Yosemite)
24 Oakhurst----- - San Francisco 310 km, 3,5 uur excl. stops
25 San Francisco
26 San Francisco
27 San Francisco