Hieronder de zo goed als definitieve route die we tijdens onze 1ste Amerika reis gaan rijden.
11-09 Brussel - Phoenix, daar huurauto ophalen (Dollar, grote SUV) en naar Motel 6 in Scottsdale.
12-09 Scottsdale (eerst nodige dingen inslaan bij WalMart) via I17 naar Montezuma Castle, bezoek Chappel
of the Holy Cross en Slide Rock S.P. Via een bezoekje aan Williams door naar de Grand Canyon.
2 overnachtingen in Bright Angel Lodge.
13-09 Zonsopgang, bezoek IMAX theater, eventueel helicoptervlucht (wordt ter plaatse besloten), met bus richting
Hermit's Rest en genieten van diverse uitzichtpunten. Eventueel nog een stukje Bright Angel Trail. Zonsondergang
14-09 Via East Rim Dr naar Monument Valley. Even een stop bij Desert View en Cameron Trading Post. Aansluitend maken we
in MV de loop met onze eigen auto. (Vraag; kom ik via deze route automatisch langs 'Mile Marker 13 om de 'beroemde' foto te maken?)
Overnachting is in Red Rock Hill House op het property van Gouldings Lodge.
15-09 Vertrek vanuit MV naar Page. Bezoek aan Upper Antelope Canyon. De 11.30 uur tour is al vastgelegd bij Chief Tsosie.
Aansluitend bezoek Horseshoebend en misschien kijken we nog even bij Lake Powell. Overnachting is deze keer in Days Inn in Page.
16-09 Vanuit Page naar Bryce. We kijken (informeren) of we de Cottonwood Canyon Rd kunnen rijden en anders pakken we gewoon de reguliere weg.
In Bryce rijden we naar het einde en kijken dan op de terugweg bij de verschillende viewpoints. Misschien zit er ook nog een
kleine trail in (Mossy Cave, Queens Garden of Brisstlecone). Overnachting in Bryce View Lodge
17-09 Vandaag de rit van Bryce naar Springdale. De komende 2 nachten verblijven we in het door velen reeds als pareltje omschreven Desert Pearl Inn.
Dat is onze uitvalsbasis om de komende 2 dagen Zion te bekijken en er wat trails te wandelen.De volgende heb ik op het oog; 1. Weeping Rock Hike
2. Lower Emerald Pool, 3. Canyon Overlook Trail, 4. Riverside Walk. Verder willen we ook de tijd hebben om heerlijk aan het zwembad te relaxen.
18-09 Bezoek Zion N.P. en relaxen.
19-09 Vandaag de rit naar Las Vegas. Waarschijnlijk via het Valley of Fire S.P. maar dat is afhankelijk van hoe laat we uit Zion wegrijden.
Ook in LV verblijven we 2 nachten in het Desert Rose Resort. In LV zullen we de bekende dingen bezoeken en uiteraard kijken of
we onze vakantie terug kunnen verdienen
20-09 Las Vegas
21-09 Van Las Vegas gaan we vandaag naar Death Valley waar we in Furnace Creek zullen overnachten. De welbekende punten zoals
Zabrikies Point, Badwater etc. zullen we met een bezoek 'vereren'.
22-09 Van Death Valley gaat de reis naar Mammoth Lakes. Ik had graag van jullie wat tips gehad of er op deze route nog wat interressante dingen zijn
die de aandacht vragen. Verder zullen er de nodige stops zijn voor een fotoshot maar dat zal de hele vakantie natuurlijk het geval zijn.
23-09 Vandaag de route van Mammoth Lakes naar El Portal. We rijden eerst naar Bodie om de ghosttown te bekijken. Daarna gaat de reis via de
Tioga pas naar de Cedar Lodge. Natuurlijk zullen we onderweg wanneer de mogelijkheid zich aandient de benen strekken en een paar
korte wandelingen maken.
24-09 Ontdekken Yosemite Park d.m.v. fiets, wandelingen en auto.
25-09 Zie boven.
26-09 We laten vandaag Yosemite achter ons en begeven ons via de '41' (Mariposa Grove) en Fresno richting de kustweg langs de Stille Oceaan.
Deze pikken we op bij Cambria. Ons hotel (BW Cavalier Oceanfront) staat in San Simeon. Vandaag is dus meer een reisdag.
27-09 Vandaag vervolgen we onze route naarr het noorden. We genieten van de uitzichten en maken diverse stops. We beslissen aldaar
of we Randolph Hearst nog met een bezoek vereren. Eindbestemming vandaag is Monterey. Walvissen spotten? Aquarium bezoeken?
Het behoort allemaal tot de mogelijkheden. Ons overnachtingshotel is de Stage Coach Lodge in Monterey.
28-09 Vandaag richting ons eindpunt. San Francisco. Deze stad zullen we de komende dagen met het ov, per voet of fiets verkennen want
bij aankomst wordt de huurauto ingeleverd (misschien eerst nog even Lombard Street naar beneden?).
Ticktes voor Alcatraz zijn al binnen en er zal waarschijnlijk ook gefietst worden over de GG.
29-09 San Francisco
30-09 San Francisco
01-10 Terugvlucht San Francisco - Brussel
02-10 Aankomst thuis na hopenlijk een fantastische ervaring.
Graag zie ik van jullie op- of aanmerkingen, tips en wat al niet meer.
Gr. Wim