Deedee schrijft: Sequoia of Moab ?
Ik heb hieronder 2 schema's gemaakt.
1 met Capitol Reef en Moab (Arches en Canyonlands) en 1 zonder Moab, maar met Sequoia/Kings Canyon en Capitol Reef.
Kies maar.
Deedee schrijft: St.George ?
St.George wordt, zoals Old Faithful ook schrijft, gebruikt als overnachtingsplaats voor Zion.
St.George is een leuk plaatsje met vele restaurants en shopping mogelijkheden en de hotels zijn er goedkoper, maar het ligt op 50 min rijden van Zion.
Springdale, die andere overnachtingsplaats voor Zion, ligt tegen het park aan. Hotels zijn er duurder, maar je zit dichtbij het park.
Van de door Old Faithful genoemde parkeerproblemen bij Zion heb je geen last als je er voor 09.00 uur bent.
Gezien jullie interesse zou ik de tijd voor de steden en de parken van de voorbeeldroute (en jullie schema dus) grotendeels houden zoals ie nu is.
Deze verdeling geeft je genoeg tijd om alles goed te bekijken en voor wat korte/middellange wandelingen.
Omdat je schrijft dat je nog 2 dagen extra hebt heb ik een ander schema gemaakt waarin zowel Capitol Reef als Moab is opgenomen.
Ik heb hiervoor wel 1 dag Yosemite opgeofferd en ik heb het stukje tussen Grand Canyon en Palm Springs met 1 dag ingekort.
Dit wordt dan het schema:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
| Amsterdam San Francisco San Francisco San Francisco Yosemite Yosemite Lee Vining/Mammoth Lakes Death Valley Las Vegas Las Vegas Zion Zion Bryce Capitol Reef Capitol Reef Moab (Arches) Moab (Canyonlands) Moab Page Page Grand Canyon Lake Havasu City Palm Springs Anaheim (Disney) Anaheim LA (Universal ? Hollywood ? ) Santa Monica Pismo Beach Monterey San Francisco
| –
–
– – –
– – –
–
–
– – – – – – – – – –
| San Francisco
Yosemite
Lee Vining/Mammoth Lakes Death Valley Las Vegas
Zion
Bryce Capitol Reef
Moab
Page
Grand Canyon Lake Havasu City Palm Springs Anaheim
LA (Universal ? Hollywood ? ) Santa Monica en Venice Pismo Beach Monterey San Francisco Amsterdam
|
Op dag 6 rij je via de Tioga Pass naar Lee Vining of naar Mammoth Lakes. In Mammoth Lakes zijn meer hotels omdat dit een wintersportplaatsje is.
Je kunt eventueel de ochtend van dag 6 nog besteden in Yosemite Valley, maar langs de Tioga Road zijn ook vele mooie stop- en wandelplaatsen
Op dag 10 kun je eventueel via Valley of Fire rijden. Let erop dat je deze dag in een andere tijdzone komt en 1 uur moet inleveren.
Tip: Dag 15 rij je van Capitol Reef naar Moab. Maak onderweg een korte stop bij Goblin Valley.
Op dag 18 rij je van Moab via Monument Valley naar Page. De rijtijd Moab-Monument Valley is 4½ uur, maar Mon.Valley is niet groot.
In een paar uur heb je dat wel gezien. Je krijgt bovendien vandaag dat ene ingeleverde uur van dag 10 weer terug.
Vandaar in dit schema geen overnachting bij Mon.Valley.
Op dag 21 rij je van Grand Canyon via Kingman en Oatman naar Lake Havasu City.
Lake Havasu City is Leuk plaatsje met een aantrekkelijk centrum rondom London Bridge. Er zijn vele hotels en restaurants.
Onderweg kun je even stoppen in Seligman, maar het stuk Route 66 tussen Seligman en Kingman voert je door kale woestijn.
Ik persoonlijk zou dus na het bezoek aan Seligman lekker terug gaan naar de Interstate.
Het stuk Route 66 van Kingman over de Sitgreaves Pass via Oatman is veel mooier en Oatman is ook leuk voor een (korte) stop
Op dag 22 rij je van Lake Havasu City via Joshua Tree naar Palm Springs.
Als je op dag 23 van Palm Springs naar Anaheim gaat, rij dan via de mooie Palm to Pines Hwy. (zie info in voorbeeldroute)
Deze weg voert je van de laaggelegen vallei (met palmbomen) omhoog de bergen in (met dennebomen) en onderweg heb je een mooi uitzicht over Palm Springs.
Ik heb niks geschreven over Zion, Bryce, Capitol Reef, Goblin Valley, Arches, Canyonlands en de andere nationale parken.
In het topic waarin de voorbeeldroute staat vind je echter alle info die je nodig hebt.
Als je liever naar Sequoia national park gaat krijg je een schema zonder Moab en dan wordt het zoiets:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
| Amsterdam San Francisco San Francisco San Francisco Sequoia Sequoia/Kings Canyon Yosemite Yosemite Lee Vining/Mammoth Lakes Death Valley Las Vegas Las Vegas Zion Zion Bryce Capitol Reef Capitol Reef Monument Valley Page Page Grand Canyon Lake Havasu City Palm Springs Anaheim Anaheim (Disney) LA Santa Monica Pismo Beach Monterey San Francisco
| –
–
–
– – –
–
– –
– –
– – – –
– – – – – –
| San Francisco
Sequoia
Yosemite
Lee Vining/Mammoth Lakes Death Valley Las Vegas
Zion
Bryce Capitol Reef
Monument Valley Page
Grand Canyon Lake Havasu City Palm Springs Anaheim
LA Santa Monica Pismo Beach Monterey San Francisco Amsterdam
|
In dit schema rij je op dag 4 van San Francisco naar Visalia (grotere plaats, meer hotels) of Three Rivers (tegen de zuid-ingang van Sequoia)
Op dag 5 heb je de hele dag voor Sequoia. Je rijdt via de zuidingang over de Generals Hwy door het park. Je overnacht bij Kings Canyon.
Op dag 6 heb je dan de ochtend voor Kings Canyon en in de middag rij je naar Yosemite
In dit schema rij je op dag 17 van Capitol Reef niet naar Moab, maar via de Moki Dugway en Goosenecks State Park naar Monument Valley.
Nu overnacht je wel bij Mon. Valley. Je zal onderweg op deze mooie route namelijk dikwijls willen stoppen.
Zie info over dit stuk in de voorbeeldroute.
Belangrijk: Let erop dat je NIET in een weekend in Yosemite zit. Het is er dan enorm druk.
Probeer ook het weekend in Las Vegas te vermijden. Hotels op de strip zijn dan 2 of 3 keer zo duur als door de week
Verschuif desnoods de dagen 2 en 3 voor San Francisco naar het einde van je route om die weekenddrukte in Yos. en LV te ontlopen.
Kijk maar eens wat je ervan vindt. Succes met voorbereiden en plannen, Cees