Best mooi reisschema.
Ik zou toch een paar kleine wijzigingen adviseren. Ik heb ze hieronder in een schema gevat.
31/03/2017 vrijdag aankomst Las vegas
1/04/2017 zaterdag Zion Tip: Rij via Valley of Fire
2/04/2017 zondag Zion
3/04/2017 maandag Bryce
4/04/2017 dinsdag Capitol Reef
5/04/2017 woensdag Moab Tip: Maak onderweg een stop bij Goblin State Park
6/04/2017 donderdag Moab Bezoek Arches National Park
7/04/2017 vrijdag Moab Bezoek Canyonlands National Park en Dead Horse Point State Park
8/04/2017 zaterdag Rit via Monument Valley naar Page
9/04/2017 zondag Page
10/04/2017 maandag Grand Canyon
11/04/2017 dinsdag Grand Canyon (In de middag naar Las Vegas)
12/04/2017 woensdag Dagtocht naar Death Valley vanuit Las Vegas.
13/04/2017 donderdag Las Vegas
14/04/2017 vrijdag Las Vegas
15/04/2017 zaterdag vertrek
16/04/2017 ZONDAG: thuis
Motivering voor de wijzigingen:1/4 en 2/4: 2 nachten Zion. Waarom ? Zion is groter dan Bryce. Het is dus beter om 2 nachten Zion te doen.
Tip: Rij op 1/4 via het mooie Valley of Fire State Park.
Brochure Valley of Fire:
http://moapavalleychamber.com/Resources/Documents/VOF-Brochure-09-2014.pdf De Valley of Fire road loopt van west naar oost door het park en aan deze weg ziet u rotsformaties als de Beehives en Elephant Rock.
Halverwege de Valley of Fire road ligt het visitorcenter en hier begint de erg mooie White Dome Road. (zie kaartje op brochure)
Het rijden van deze mooie road is al een belevenis op zich en uw camera gaat hier zeker overuren maken.
Langs deze road zijn diverse uitzichtpunten zoals bij Fire Canyon Road
Maak ook wat tijd voor de hieronder beschreven White Dome Trail en de Fire Wave Trail.
White Dome trail:
Aan het einde van de White Dome road is een parkeerplaats en hier begint de 2 km lange White Dome Trail.
De trail begint met een afdaling naar een nauwe vallei waarin u de restanten van een filmset aantreft.
Een nauwe slotcanyon is het keerpunt van de trail. Na de slotcanyon gaat de trail geleidelijk omhoog terug richting parkeerplaats.
Fire Wave Trail:
Een andere aanrader is de trail naar de Fire Wave. Voor deze trail moet u ongeveer 1 uur uittrekken.
De trail begint bij parkeerplaats P3 (zie kaartje op brochure) U steekt de weg over en u ziet vanzelf de paaltjes van deze goed gemarkeerde trail.
U loopt bij deze trail zonder schaduw door de open woestijn. Zorg, zeker bij hogere temperaturen, voor voldoende water.
3/4: Van Zion naar Bryce is maar 2 uurtjes rijden. Je hebt de rest van de dag om Bryce te bekijken. Tijd genoeg.
Tip 1: Meteen na de Zion Tunnel is rechts een parkeerplaatsje. Stop daar even en loop de korte Canyon Overlook Trail.
----- Info Canyon Overlook Trail:
http://www.zionnational-park.com/zion-canyon-overlook-trail.htm ----- Foto's Canyon Overlook trail:
http://www.zionnational-park.com/images/albums/index11.htm Tip 2: Loop in Bryce naar beneden tussen de hoodoo's voor de mooie combinatie van Navajo Loop en Queens Garden Trail.
U gaat naar beneden via Wall Street of Two Bridges bij Sunset Point en komt dan automatisch op de Queens Garden Trail.
Deze Queens Garden Trail voert u bij Sunrise Point weer naar boven.
Daarna kunt u boven langs de rimrand het korte stukje terug naar Sunset Point lopen
Zie detailkaart met daarop de wandeling:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/BRCAmap2.pdf Beschrijving van de wandeling:
http://www.nps.gov/brca/planyourvisit/qgnavajocombo.htm O ja, Loop deze route niet andersom want de daling bij Sunset Point is erg steil.
Die wil je liever niet op het eind als klim hebben. Bij Sunrise is het allemaal wat geleidelijker.
4/4: Capitol Reef;
U rijdt natuurlijk van Bryce naar Capitol Reef via de mooie Hwy 12.
Via deze pagina kunt u een brochure van die Hwy 12 downloaden:
https://www.scenicbyway12.com/ Op deze kaart staan alle trails in Capitol Reef aangegeven:
Linkje:
http://www.nps.gov/care/planyourvisit/upload/Fruita-Area-Map-and-Guide-2014-final-low-res-locked-for-web.pdfAls opwarmertjes kunt u de gemakkelijke Sunset Point (600mtr) en Goosenecks trail (200mtr) lopen.
De duidelijk aangegeven toegangsweg naar deze beide korte trails is aan de westkant van het park, aan Hwy 24
Beide korte trailtjes beginnen op dezelfde parkeerplaats.
Aanrader is verder de Cohab Canyon Trail, 2,7 km (one way) Moeilijkheidsgraad gemiddeld.
De klim aan het begin van de trail is stevig, maar in de canyon is het relatief vlak.
Deze trail begint bij de (grasveld)parkeerplaats tussen Gifford House en de camping.
U begint met een vrij steile klim. Als u de canyon inloopt wordt de trail vlak.
Onderweg ziet u een bordje dat wijst naar een zijpad naar Fruita Overlook. (mooi uitzichtpunt)
Als u de Cohab Canyon Trail helemaal uitloopt komt u na 2,7 km uit bij de brug bij de Hickman Bridge parking.
5/5 Van Capitol Reef naar Moab:
Voor u Capitol Reef verlaat kunt u in dit park nog even de korte maar mooie Hickman Bridge Trail lopen.
De parkeerplaats bij deze trail is vrij klein en loopt tegen 10.00 uur snel vol.
Vroeg in de ochtend is dus de beste tijd voor deze trail.
Daarna rijdt u door naar Moab, maar u maakt onderweg nog een stop bij Goblin Valley State park:
---> Goblin Valley State Park.
http://stateparks.utah.gov/parks/goblin-valley/6/5 en 7/5 Moab
Je ziet dat ik je een extra nacht in Moab heb gegeven.
Bij Moab zijn 2 nationale parken, Arches en Canyonlands, en één State Park, Dead Horse Point.
Die ene dag die jij had gepland zou te kort zijn geweest voor die 3 parken.
Info over genoemde parken bij onze voorbeeldroute:
http://forum.verenigdestaten.info/voorgestelde-route-opties/zuid-westen-van-amerika/msg136277/?PHPSESSID=qjkfrq2ag6kchpepmtopqc0bq4#msg1362778/5 Van Moab naar Page:
Ik heb de overnachting bij Mon.Valley geschrapt omdat die extra dag in Moab natuurlijk ergens vandaan moet komen.
Je bezoekt nu op 8/5 Mon.Valley op doorreis naar Page.
Dat kan best, want Mon.Valley is niet zo groot. In een paar uur heb je dat park wel gezien.
Bovendien win je op deze dag 1 uur want je komt in een andere tijdzone.
Fototip: Stop voordat je bij Mon.Valley komt op Hwy 163 even bij Milemarker 13.
Hier heb je dat bekende uitzicht over de vallei met die lange rechte weg en Mon. Valley op de achtergrond.
Zie:
https://www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g57061-d6872431-i202236391-Forrest_Gump_Point-Mexican_Hat_Utah.htmlUit jouw schema maak ik op dat je op 12/4 van Grand Canyon naar Death Valley wil rijden en daarna nog naar Las Vegas om te overnachten.
De afstand en rijtijd op die dag is dermate lang dat je totaal geen tijd meer hebt voor Death Valley.
Ik zou, en uit mijn schema blijkt dat ook, in de middag van 11/4 alvast van Grand Canyon naar Las Vegas rijden.
Je kunt dan op 12/4 die dagtocht naar Death Valley vanuit het veel dichterbij gelegen Las Vegas maken.
Grand Canyon national park is ook niet zo groot en als je daar anderhalve dag bent geweest heb je alles wel gezien.