Je kan van GC south rim naar Zion in ongeveer 5 uur zonder te stoppen. Dat is natuurlijk zeer theoretisch want als je de mooiste route neemt (us89, us89A, us89, ut9) zal je heel wat keren willen stoppen. Allereerst bij de Navajo Bridges over Colorado River, bij Marble Canyon en bij Lees Ferry met onderweg prachtige rotsformaties. Richting Jacob Lake kom je nog langs Cliffdwellers Lodge (hapje eten) en de uitzichten bij House Rock Valley en dan de beroemde pies van Jacob Lake Inn. In Jacob Lake is de zijweg naar north rim maar north rim is gesloten tot half mei, en zal ook te veel tijd nemen. na Jacob Lake is Le Fevre overlook en in Kanab zijn Mogui Cave, Frontier Movie Town en Best Friends Animal sanctuary. De omwegen naar Pipe Spring en Coral Pink sanddunes werden al vermeld. Dan rijd je ut9 door Zion. Een schitterende weg met Zion Overlook Trail vlak voor de tunnel. Na de tunnel de prachtige afdaling naar Springdale en Zion. Er zijn hier wegwerkzaamheden gepland. Reken maar op een lange dag rechtstreeks vanaf south rim en je mist Page.
Je hebt een hele dag voor south rim dus de volgende morgen zou ik toch naar Page gaan. Antelope Canyon mag je niet missen. Stop in Cameron voor de trading Post en wat broodjes voor onderweg kopen. Dan us89 helemaal doorrijden en dan eerst naar Hoseshoebend overlook, links van de weg vlak voor Page. Dat neemt ongeveer 1.5 uur want je moet van de parkeerplaats eerst naar de rim lopen (ca 20 minuten) en dan weer terug en je wil natuurlijk ook tijd aan de rim doorbrengen. Voorzichtig, geen hek...Daarna naar Antelope Upper Canyon (er is ook een Lower maar bij een eerste bezoek zou ik Upper kiezen). Reken op ongeveer 2 uur voor een bezoek aan AC. Dan later in de middag naar Glen Canyon Dam en overnachten in Page.
Van Page naar Zion is het ongeveer 2 uur rijden zonder stops en in Zion is het een uur later omdat Az geen zomertijd kent. Over Bryce had ik je al verteld. Page-Bryce is 3 uur rijden, en Bryce Zion is 2 uur zonder stops.
Tet