Even een tip voor volgende vragen: zet ze of in je route topic of plaats je route er even bij. Bij zo'n vraag is het namelijk handig om te weten waar je vandaan komt (Las Vegas? Phoenix, LA?) en hoeveel nachten je hebt in Page. En waar je na Page naar toe gaat.
Als je rond het middaguur aankomt bij de GC zou je het als volgt in kunnen delen:
- auto parkeren bij je lodge (is het de Maswik Lodge?). Het zal te vroeg zijn om in te checken, dus laat alles lekker in de auto, pak wat spullen voor de lunch of koop iets bij de Maswik Lodge o loop meten naar de rim en haal iets bij de Bright Angel Lodge. En dan op een bakje of muurtje zitten en genieten!
- je hebt bij de ingang een kaart en een krantje gekregen. Bestudeer beide goed.
- kijk een in het krantje of er leuke lezingen of ranger activiteiten zijn en plan dat eventueel in.
- loop iets naar het zuiden en pak de shuttlebus naar Hermits's Rest (voorbij de slagboom). Je hebt al in het krantje gezien dat er meerdere haltes zijn. Bij alle haltes kun je via een kort pad naar een uitzichtpunt lopen. Je kunt ook naar de volgende halte lopen, zo ontwijk je de drukte en je hebt ook tussen de viewpoints in een prachitg uitzicht over de canyon. Kijk hiervoor eens in mijn 2011- en 2013-verslag. Je kunt helemaal naar Hermits rest rijden/lopen, maar ook al eerder de bus terug nemen (terug stopt de bus niet bij alle haltes). Bij Hermits rest heb je een winkel en wat snacks. Mocht je nog niet geluncht hebben dan is dit ook een goede gelegenheid.
- als je nog zin en tijd hebt kun je vlak voorbij het iendpunt van de shuttlebus het beign van de Bright angel Trai opzoeken. Loop eens een eindje naar beneden om te zien hoe dat voelt. Wil je meer dan alleen een paar stappen doen, zorg dan dat je voldoende water bij je hebt. Er realiseer je dat je ook weer omhoog moet, langs hetzelfde pad.
- als je boven bij de rim bent kun je een kijkje nemen bij de Kolb Studio. Toen wij er waren was er een tentoonstelling over de Kolb brothers. Bijzondere mannen, het loont de moeite om daar iets over te lezen.
- je kunt inchecken en kijken of je bij de Maswik Lodge wilt eten (raad ik niet aan) of dat je aan de rim gaat eten. Misschien goed om te reserveren op het moment dat je er langs loopt.
- tegen zonsondergang kun je naar een van de viewpoints lopen (of je pakt weer de bus, bijvoorbeeld naar Hopi Point) om de prachtige kleuren bij zonsondergang te zien.
- de volgende dag rij je via de viewpoints aan de east rim richting Page. Je kunt op verschillende plaatsen stoppen, stop sowieso bij Desert View.
Voor Page: kijk of je naar de Upper of Lower Antelope Canoyn wilt. Lees hierover op
www.ontdek-amerika.nl om te zien wat je aanspreekt. Voor de upper is het mooiste tijdstip rond het middaguur, voor de Lower in de ochtend. Die zou je dus ook de volgende ochtend kunnen doen.
Wij vonden de Glen Canyon Dam ook erg interessant. Zie ook ons 2008-verslag voor ons bezoek met de kinderen.
Marianne