Kijk daar heb je wat aan...Was het een mooie foto-opportunity, en is het ECHT een aanrader? Vaar je trouwens ook door Horseshoe Bend?
Nou ehh, alle andere tips in deze draad zijn echt gegeven om wat aan te hebben en niet om je met een kluitje in het riet te sturen. Of het in je schema gaat passen is een ander verhaal. Jammer dat je geen ruimte hebt voor Moab. Is echt heel erg de moeite waard. Lake Mead kun je overslaan maar je kunt er vanuit Las Vegas op weg naar Bryce op een haar na langs komen via de ook al zo mooie
north shore road langs de
Overton Arm. Kost wel extra tijd maar veel mooier dan die saaie interstate.
De horsehoe bend is vooral spectaculair vanaf het viewpoint bovenaf. Niet zo zeer vanaf rivier niveau. De tocht vanaf Page gaat door de zg.
Glen Canyon. Relatief nauw met hoge steile rode wanden. De horsehoe bend is dan een heel lang doorlopende bocht in die canyon. Je komt er dus wel doorheen maar vergeet niet om hem ook van bovenaf te gaan bekijken. Het eindpunt van de tochten vanuit Page is altijd
Lees Ferry omdat het eerstvolgende uitstappunt dat redelijkerwijs per auto en boot te bereiken is zich (momenteel) bevind te South Cove/ Lake Mead.
Lees Ferry is het begin van Marble Canyon en nog niet van de Grand Canyon. Geologisch gezien is de uitspraak van Rob wel juist omdat te Lees Ferry de Kaibab formatie zich daar op rivier niveau bevind. Het echte hoogtepunt van de Grand Canyon is echter nog 90 riviermijlen verder.
Allard