Allereerst hartelijk
op het forum van
.
Wellicht is de reis nog steeds te ambitieus?
Dat is zeker mijn idee. Enkele voorbeelden:
Je zou via de zuidwest ingang de Trailridge Road in Rocky Mountain N.P. van west naar oost kunnen rijden, of via Estes Park van oost naar west en terug. In beide gevallen moet je rekenen op een uur of zes pure rijtijd. Dat laat weinig ruimte voor het park. Bear Lake bezoeken zal er niet in zitten, laat staan daar wandelen.
In South Dakota is zo veel meer te zien dan alleen Mount Rushmore: o.a. Custer S.P. met Wildlife loop, Needles Highway, Sylvan Lake, verder Windcave N.P. en Badlands N.P.
Van Rapid City naar Cody is wel te doen in één dag, maar of je tijd hebt voor Devils Tower, Bighorn Canyon en de 5 museums van het Buffalo Bill Historical Center?
Yellowstone is niet alleen prachtig maar ook heel groot. Drie overnachtingen wordt op het forum algemeen gezien als het minimum, zeker voor een eerste bezoek.
In Moab heb je ook weinig tijd voor Arches N.P., Canyonlands N.P., Dead Horse Point S.P. en er is nog meer te doen.
Van Moab naar Bryce is in één dag wel te doen. Je komt echter langs Goblin Valley S.P., Capitol Reef N.P. en Highway 12 is een bezienswaardigheid op zich met veel mooie uitzichtpunten. Bovendien moet je op tijd zijn om nog iets van Bryce te kunnen zien. Zelfs als je die dag niet meer naar Bryce gaat, dan nog is het naar mijn mening gekkenwerk om in één dag van Bryce, via Zion en via Page naar de Grand Canyon te willen rijden. Ook voor de kustweg (meestal twee overnachtingen) en Yosemite (meestal drie overnachtingen) heb je te weinig tijd.
Zijn de vliegtickets al geboekt? Zo ja, dan zou ik een aantal dingen weglaten. Een mogelijkheid zou zijn om van Denver naar Moab te rijden en het hele noordelijke stuk met Mount Rushmore en Yellowstone weg te laten.
Een andere mogelijkheid is om Moab en Los Angeles met de kustweg weg te laten.
Als de vliegtickets nog niet geboekt zijn, zou ik alles nog eens goed overwegen. Misschien kun je inspiratie opdoen bij de reisverslagen van forumleden.
Als voorbeeld het eerste deel van onze reis in 2010.
01 Brussel - Denver
02 Denver - Custer (wij bezochtten RMNP aan het einde van deze reis.)
03 Custer (Custer S.P. en Mount Rushmore)
04 Custer (Badlands N.P.)
05 Custer - Buffalo (Spearfish Canyon en Devils Tower)
06 Buffalo - Cody (Bighorn Canyon en Buffalo Bill Historical Center)
07 Cody - Yellowstone N.P. (via Beartooth Pass)
08 Yellowstone N.P.
09 Yellowstone N.P.
10 Yellowstone N.P. - Grand Teton N.P.
11 Grand Teton N.P. - Vernal (Flaming Gorge, Dinosaur N.M. was gesloten)
12 Vernal - Moab
Laat je niet ontmoedigen door mijn verhaal. Ik weet zeker dat jullie uiteindelijk een prachtige reis gaan maken. Succes en veel plezier bij de voorbereiding.
Edit: Cees A postte zijn bericht terwijl ik het mijne schreef