De route ligt zo wel vast , veel rijden weten we , geen probleem dus vertel maar ....
Bedoel je dat met het vast liggen van de route ook de overnachtingen al geboekt zijn in de plaatsen die je aangeeft?
Zo niet dan kan je van Monument Valley naar Bryce veel beter de (m.i.) veel mooiere route via Mexican Hat, Hite Crossing, Hanksville, Capitol Reef, Boulder, Escalante naar Bryce rijden. Deze route voert je in twee rustig te rijden dagen langs de mooiste delen van Utah met enorm veel mooie viewpoints. Allemaal vanuit de auto met airco te bekijken. Je hoeft in ieder geval niet ver te lopen. In juli is het toch veel te warm om te wandelen.
Voor een foto impressie:
Dag 1:
Trail of the Ancients Scenic BywayDag 2:
Capitol Reef Country - & Journey through Time - Scenic BywaysIn juli zal je trouwens geen sneeuw meer aantreffen en zal het vooral warm, zeer warm zijn...... So forget about the hikes....
Indien je deze "omweg" overweegt dan zou het voor jullie het handigste zijn om in Torrey te overnachten. Dan heb je de volgende dag nog tijd voor Bryce in de namiddag en avond.
........route 66feeling
Daar zou ik me maar niet te veel van voorstellen. Bij dreigend tijdgebrek niet twijfelen en maar direct doorrijden naar naar de GC. Indien je daar tegen zessen aankomt dan kan je nog veel viewpoints zien bij veel
fotogenieker licht dan pal overdag. Efficiënter is het om dat per eigen auto te doen i.p.v. de shuttle maar ik weet niet of dat in juli kan i.v.m de drukte. Mogelijk is het ' s avonds wat rustiger dan overdag. Wij hebben geen ervaring in het hoogseizoen. Ons persoonlijk idee is dat, indien je niet van plan bent af te dalen, 3 a 4 uur eigenlijk al voldoende is voor een goede indruk van de GC. Utah heeft zoveel andere canyons die veel "toegankelijker" zijn dan de GC.
Toch denk ik als je van Bryce komt en de oost-ingang neemt kan je voor de tunnel de Canyon Overlook Trail bekijken.
Goed idee! Het zal erg lastig zijn een parkeerplaats te vinden bij de tunnelingang maar die wandeling is goed te doen en zeer de moeite waard. Rijd niet te snel en maak korte uitstapjes. Zion is, zoals Yessica zegt, het park van de verrassingen. Ook langs de
oostelijke ingangsroute. Voor wat betreft de hoofd canyon heb je niet zo heel veel tijd. Het vinden van een parkeerplaats bij de shuttle kan al veel tijd kosten en je "moet" ook nog door naar Las Vegas. Je kan ter plekke beter maar een afweging maken. Indien het wat krap wordt zou je de hoofdcanyon beter kunnen laten schieten en doorrijden naar Las Vegas. Op de I15 kom je nog door de
Virgin River Gorge. Hier moet je zo
langzaam mogelijk door heen rijden. De vrachtwagens halen je wel in. Indien de tijd het toelaat dan kan je Las Vegas benaderen via de North Shore Road. Weergaloos mooi landschap. Althans in mijn ogen. De
Lake Mead Boulevardvinden wij de mooiste entree tot Las Vegas.
Dag11:Death Valley -Mammoth Lakes
Death Valley is in juli veel te warm....... Ook 's avonds en 's nachts. Vertrek er maar vroeg. Onderweg krijg je nog een paar mooie stukken landschap. Het is
deze route. Maar dan in omgekeerde richting. Mammoth Lakes ligt in de naaldbossen. Die vind je overal.
Mono Lake is
uniek. Vergeet niet dat "even" te bekijken. Indien je in Lee Vining overnacht dan kan je ook nog iets sneller de Tioga Pass op. De volgende dag. Die volgende dag ga je het erg moeilijk krijgen in Yosemite. Het zijn niet alleen de afstanden (bochtige en tijd vretende wegen) maar ook de enorme drukte. Ik heb verslagen gelezen van mensen die in arren moede maar omgekeerd hebben omdat het verkeer totaal niet opschoot.......
Groet, Allard