In jouw schema zitten een paar rare kronkels en op een aantal parken en plaatsen heb je m.i. te weinig tijd ingeplant.
Ik doe een voorzetje voor een rustiger schema. Ik begin met de dag dat je naar SLC vliegt.
29 Seattle Salt Lake City
30 Salt Lake City Colorado Nat.Mon.
31 Colorado Nat.Mon.
1 Colorado Nat.Mon. -- Black Canyon of the Gunnison
2 Black Canyon of the Gunnison -- Mesa Verde
3 Mesa Verde
4 Mesa Verde -- Great Sand Dunes
5 Great Sand Dunes -- Colorado Springs
6 Colorado Springs
7 Colorado Springs -- Rocky Mnts Nat.Park
8 Rocky Mnts Nat.Park -- Rocky Mnts Nat.Park
9 Rocky Mnts Nat.Park -- Custer
10 Custer
11 Custer -- Badlands
12 Badlands -- Sheridan
13 Sheridan -- Cody
14 Cody -- Tower-Roosevelt / Mammoth Hot Springs / Gardiner
15 Tower/Mammoth/Gardiner -- Red Lodge (of nog een stukje verder)
16 Red Lodge -- Glacier
17 Glacier
18 Glacier
19 Glacier -- Gardiner
20 Gardiner -- West Yellowstone
21 West Yellowst.
22 West Yellowst. -- Grand Teton
23 Grand Teton
24 Grand Teton -- Salt Lake City
25 Salt Lake City -- Salt Lake City
26 Salt Lake City -- Salt Lake City
27 SLC -- Amsterdam
28 Amsterdam --
De 29e hoef je je nu niet te haasten. Doe op je gemak boodschappen en zoek een campground in de buurt van Salt Lake City.
Misschien is Park City een idee ? Leuk wintersportplaatsje met een groot outletcenter bij Kimball Junction aan Interstate 80
Op de 30e rij je op je gemak naar Colorado nat.mon.
Je zou deze dag kunnen lunchen in Moab en daarna langs de Colorado (Hwy 128) naar Colorado nat.mon.
De 31e heb je een hele dag voor Colorado national monument.
PDF kaart (beetje inzoomen voor details)
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/COLMmap1.pdf Rij de Rim Rock Drive:
http://www.nps.gov/colm/planyourvisit/historic-rim-rock-drive.htmEn loop een paar trails:
http://www.nps.gov/colm/planyourvisit/short-hiking-trails.htmDe 1e begin je met een korte rit naar Black Canyon of the Gunnison waar je de rest van de dag in dit park kunt besteden.
PDF Kaart:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/BLCAmap1.pdfWebsite NPS:
http://www.nps.gov/blca/index.htmDe 2e rij je door de bergen, via het mijnstadje Silverton en Durango naar Mesa Verde.
De 3e heb je een hele dag voor Mesa Verde:
http://www.nps.gov/meve/index.htmPDF kaart:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/MEVEmap1.pdfDe 4e rij je naar Great Sand Dunes:
http://www.nps.gov/grsa/index.htm PDF kaart:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/GRSAmap1.pdfDe 5e rij je naar Colorado Springs en de 6e heb je een hele dag voor deze plaats.
Voor deze plaats en alle hierna genoemde parken en plaatsen vind je uitgebreide info bij voorbeeldroute.
De 7e rij je naar Rocky Mnts nat.park. Probeer via Granby en over de Trail Ridge Road naar Estes Park te rijden.
De 8e heb je nog een hele dag voor Rocky Mnts nat.park.
Van 9 t/m 13 is alles volgens je eigen routeschema.
14: Via de east entrance rij je Yellowstone binnen. Je ziet deze dag de oostkant van Yellowstone tussen Lake Village en Tower-Roosevelt.
Probeer een campingplaats te krijgen bij Tower-Roosevelt, dan hoef je de volgende dag het stuk Mammoth Hot Springs - Tower niet dubbel te rijden.
Maar als er niks vrij is in Tower kun je ook naar Mammoth Hot Springs (binnen het park) of naar Gardiner (tegen de noordelijke ingang)
15: Via de Lamar Valley met veel wildlife rij je over de Bear Tooth Pass naar Red Lodge (of nog een stuk verder. zie dag 16)
16: Een lange rijdag. Het zou mooi zijn als je op dag 15 al wat verder zou komen dan Red Lodge want dat scheelt je vandaag kilometers.
Over Glacier hebben we het al gehad dus ik ga verder met dag 20
20: Van Gardiner via Mammoth Hot Springs, Roaring Mnt en Norris Geyser Basin naar Madison (in het park) of West Yellowstone (buiten het park)
21: Hele dag voor de Upper, Midway em Lower Geyser basins in het zuid-westen van Yellowstone.
Probeer een campingplaats te krijgen bij West Thumb / Grant Village dan zit je dichter bij Grand Teton.
Maar als dat niet lukt ga je gewoon terug naar je campingplaats van gisteren bij Madison of West Yellowstone
22 en 23 zijn voor Grand Teton.
Mocht je dit te veel vinden, dan kun je de overnachting van dag 23 ook verschuiven naar Bear Lake
Bear Lake is een mooie tussenstop om de rit naar Salt lake City is 2en te breken.
Je eindigt je tour met 2 dagen uitrusten in Salt Lake City. Bezoek het Capitol en Temple Square.
Ga daar naar de bovenste verdieping van het Church Office Building en geniet van het uitzicht over Salt lake City.
En bezoek de mooie daktuin van het Conference Center bij Temple Square.
Tegenover Temple Square is het City Creek shopping Center en een paar straten naar het westen is The Gateway shopping center.
In het centrum van SLC ligt alles op loopafstand.
PS: Als je niet van steden houdt kun je een van de dagen ook gebruiken om een bezoek te brengen aan het nabijgelegen Antelope Island.