Ik loop je schema even door en noteer bij iedere dag wat vragen die in me opkomen, wat tips waarvan ik hoop dat je er iets aan hebt en dingen waar je rekening mee moet houden.
Dag 1 en 2: Vraagje: Waar ligt je hotel ? Volgens mij liggen de hotels met pick-up naar de camperverhuurder allemaal in de buurt van het vliegveld.
Als je met openbaar vervoer vroeg naar het centrum moet i.v.m. die vroege Alcatraz-tour kun je gerust van tevoren eens uitzoeken hoe je daar moet komen.
Kijk bijvoorbeeld eens op de tripplanner van de BART:
https://www.bart.gov/ Dag 3 t/m 5: Je had waarschijnlijk geen keus meer, maar beter zou zijn geweest om de 1e nacht in Wawona te doen en de 2e nacht in Upper Pines.
Je had dan van SF naar Wawona kunnen rijden en de middag/avond kunnen vullen met het bekijken van de Sequoia bomen in Mariposa Grove.
Upper Pines ligt dichterbij de Tioga Pass en dat zou op dag 5 gunstig zijn geweest
Vergis je niet, van Yosemite Valley naar Wawona/Mariposa Grove is meer dan 1 uur rijden
Dat stuk rij je nu 2 keer.
Op dag 4 rij je van de Valley naar Wawona en dag 5 weer terug naar de Tioga Road.
Maar dat is achteraf gepraat want ik realiseer me heel goed dat vinden van een campingplaats in Yosemite een uitdaging is.
Maar toch …... Mocht er de komende weken nog iets vrijkomen vanwege annulering dan zou ik zeker toeslaan.
Dag 6: Over deze dag hebben we het al uitgebreid gehad.
Dag 7: Op welke camping in Las Vegas zit je ?
Aandachtspuntje: Kijk of je vanaf die camping gemakkelijk met OV of shuttlebus heen en terug naar de Strip kunt reizen. Ook later in de avond !
Hou er rekening mee dat de Las Vegas Strip van Mandalay Bay naar CircusCircus ± 7 km lang is. Da's 14 km op en neer.
Jullie hebben maar 1 dag voor Las Vegas en dat betekent dat je keuzes moet maken.
Pak, om wat tijd te besparen op die strip, af en toe de Deuce bus of de Monorail.
Linkje Deuce:
https://www.rtcsnv.com/touristms/routes.html V.w.b. Monorail: Voor de monorail aan de ene kant van de Strip, die van MGM naar SLS loopt moet je betalen.
De monorail aan de overkant van de strip bestaat uit 3 losse stukken, maar die 3 monorails zijn wel gratis.
Kaartje van Monorail:
https://www.vegas.com/transportation/las-vegas-monorails/ Shoppingtips: Er zij 2 grote Outlets in Las Vegas en op de Strip is de Fashion Show Mall.
De Fashion Show Mall ligt tegenover het Wynn hotel en de grote schotel boven de ingang is niet te missen.
Als je met de camper gaat shoppen kun je trouwens het beste naar de Zuidelijke Outlet.
Die heeft namelijk een enorm grote buiten-parking waar je je camper gemakkelijk kunt parkeren.
Linkje:
https://www.premiumoutlets.com/outlet/las-vegas-south De Noord Outlet en Fashion Show Mall hebben parkeergarages. Als je daar met je camper naar binnen rijdt verandert je camper in een cabrio.
Vlakbij die Zuid-Outlet ligt het Silverton Casino/Hotel en daarnaast is een grote Bass Pro outdoor shop. Altijd leuk om daar rond te kijken.
Linkje:
https://stores.basspro.com/us/nv/las-vegas/8200-dean-martin-dr.html Ook vlakbij ligt de grote electronicazaak van Fry's. Een must-see voor electronicafreaks.
Om je een idee te geven van de grootte van die winkel, de kassa's zijn genummerd en de laatste kassa heeft nummer 64.
Linkje:
https://www.frys.com/ac/storeinfo/las_vegas-location-frys-electronics-hours-maps-directions Kijk voor meer Las Vegas tips bij onze voorbeeldroute.
Dag 8: Let op: Je levert vandaag 1 uur in. Utah ligt in een andere tijdzone dan Nevada.
Aanraders in Valley of Fire zijn de White Dome Trail (±45 min) en de Fire Wave Trail (±1 uur)
Kaartje:
https://www.hikespeak.com/pdf/VOF-Brochure-09-2014.pdf Dag 9: Tips voor de (na)middag:
De Watchman Trail. Het uitzichtpunt op het einde biedt een mooi uitzicht over Springdale.
Linkje:
https://utah.com/hiking/zion-national-park/watchman-trail Of als je niet (meer) wil klimmen, de vlakke Pa'rus trail.
Linkje:
https://www.citrusmilo.com/zionguide/parustrail.cfm Waarom noem ik deze trails ? Wenu, beide trails beginnen bij het visitorcenter.
Je bent bij deze trails dus niet meer afhankelijk van de (waarschijnlijk overvolle) shuttlebussen.
Dag 10: Ik heb wat moeite met je verblijf in Kanab. Begrijp me goed, Kanab is een aardig dorp.
Ik heb er zowel vorig jaar als dit jaar een aantal dagen gelogeerd, maar in jullie schema heeft Kanab geen enkele toegevoegde waarde.
Probeer dus Kanab te schrappen en rij meteen van Zion naar Bryce.
Zoiets als onderstaand stukje schema.
Dag 10: De ochtend in Zion en in de middag naar Bryce. Die rit is ± even lang rijden als naar Kanab.
Dag 11: Een hele dag voor Bryce. Bryce is niet zo'n groot park en in een halve dag kun je al veel van het park zien. Inclusief het lopen van de Navajo/Queens Garden Trail.
Heb je bij de voorbeeldroute de tip gelezen om deze trail te beginnen bij Sunset Point ?
Reden: De afdaling bij Sunset is erg steil. Dat steile stuk wil je echt niet op het einde als klim hebben.
Daarom beginnen bij Sunset Point, dan heb je dat steile stuk trail als afdaling. De latere klim naar Sunrise point is veel minder steil. Het gaat daar meer geleidelijk omhoog.
Dag 12: Bryce – Capitol Reef (info over trails in Cap.Reef zie voorbeeldroute)
Dag 13: Capitol Reef – Monument Valley
Wat voor camper heb je ? De gerichtste weg van Capitol Reef naar Monument Valley loopt namelijk over de Moki Dugway, maar voor dat weggedeelte geldt een advies dat campers langer dan 25 ft deze weg beter kunnen vermijden.
Over dit onderwerp schreef ik pas nog dit artikel. Lees dat, en de berichten daaronder, even door.
Linkje:
http://forum.verenigdestaten.info/62/onze-reis-naar-west-amerika-graag-even-meekijken/msg148541/#msg148541 Als je toch over de Moki Dugway wil/kan/mag/ kun je daarna ook nog even stoppen bij Goosenecks state park.
Je heb hier uitzicht over een paar mooie bochten in de San Juan River.
Linkje:
https://stateparks.utah.gov/parks/goosenecks/ O ja, en maak op Hwy 163, bij MileMarker 13, even een fotostop.
Dit is het zgn Forrest Gump Point. In de film eindigt Forrest Gump op dit punt z'n run door Amerika en gaat terug naar huis,
Je maakt hier deze iconische foto:
Linkje:
https://www.reddit.com/r/SonyAlpha/comments/9chrxr/forrest_gump_point_in_utah_a7rii_2470_f4/ Links op de foto in deze link zie je de groene MileMarker 13
Dag 14: Mon.Valley – Page:
Vanwege je planning voor Page en Antelope Canyon even opletten. Je krijgt er vandaag 1 uur bij. (andere tijdzone)
Dag 15: Page – Grand Canyon. Zie voor tips de voorbeeldroute
Dag 16 en 17 zijn ook al eerder besproken.
Dag 18 en 19: Het is voor je route verder niet belangrijk, maar wat ga je op dag 18 in LA bekijken ?
Bedoel je misschien Hollywood ? Bij toeristen zijn namelijk Hollywood, Santa Monica en Venice de populairste plaatsen
Hou in ieder geval rekening met de grootte en uitgestrektheid van Greater LA, een samensmelting van vele dorpjes en stadjes tot één groot woongebied van 18 miljoen mensen
Nou, dit was mijn verhaal. Ik hoop dat je er iets aan hebt. Als je nog vragen hebt over e.e.a. hoor ik dat graag