Daar heb je gelijk in Hans, die aanlooproute is inderdaad best even doorrijden.
Ik had ook liever gehad dat die camperfabriek in Santa Fe had gestaan, maar dat is niet zo.
Nu kun je natuurlijk die aanlooproute over meer dagen uitsmeren. Er zit wat dat betreft best nog wat ruimte in het schema.
Als je bv Santa Fe en de reisdag Santa Fe - Albuquerque laat vallen en je begint in Albuquerque heb je al 2 dagen extra tijd voor de aanlooproute.
Of ... je kiest een geheel andere (aanloop)route. Ik schreef eerder al dat er meer wegen naar Rome leiden.
Feit blijft echter dat je gezien de ligging van die camperfabriek altijd een aantal rijdagen zal hebben.
Welke route je ook kiest ................
Maar kijk eens even naar deze (aanloop)route. Deze is wat rustiger
Santa Fe, Kasha Katuwe, Albuquerque, Petrified Forest, Canyon de Chelly en Mesa Verde zijn vervallen.
Daarvoor in de plaats komen Badlands, Black Hills, Mt.Rushmore, Custer State Park, Rocky Mnts nat.park en Colorado Nat. Mon.
(links naar) kaarten en uitgebreide informatie over de parken in deze route vind je in dit forumbericht van mij:
http://forum.verenigdestaten.info/westen-(west)/planning-2015-!-wordt-het-weer-amerika/msg132691/#msg132691Aandachtspunten:
In de Black Hills zitten in de Needles Hwy een aantal nauwe tunneltjes. Deze weg is niet geschikt voor (grotere) campers.
Kijk op de kaart van de Black Hills (via link naar forumbericht hierboven) hoe je die weg vermijdt
In Rocky Mnts NP zullen de hoger gelegen delen van het park zoals de Trail Ridge Road waarschijnlijk nog gesloten zijn.
Lager gelegen delen van het park zijn wel gewoon open
1 chicago -- Rochester
2 Rochester -- Sioux Falls
3 Sioux Falls -- Badlands
4 Badlands -- Black Hills
5 Black Hills (o.a. Mt Rushmore, Wind Cave en Custer State Park)
6 Black Hills -- Rocky Mnts nat. park
7 Rocky Mnts nat. park
8 Rocky Mnts nat. park -- Grand Junction (Colorado nat.mon.)
9 Grand Junction -- Moab (Vanaf dag 10 volg je weer het schema zoals in route 1)
10 Moab (bezoek aan Arches national park)
11 Moab (bezoek aan Canyonlands national park en Dead Horse Point state park)
12 Moab -- Capitol Reef (onderweg bezoek aan Goblin Valley)
13 Capitol Reef -- Bryce
14 Bryce -- Zion
15 Zion
16 Zion -- Page (Antelope Canyon, Horseshoe Bend, Lake Powell)
17 Page -- Grand Canyon
18 Grand Canyon
19 Grand Canyon -- Las Vegas
20 Las Vegas
21 Las Vegas -- Death Valley
22 Death Valley -- Mammoth Lakes
23 Mammoth Lakes -- Yosemite
24 Yosemite
25 Yosemite -- San Francisco
Edit: Deze nieuwe (aanloop) route komt een beetje overeen met de route die Wop vorig jaar volgde.
Lees het topic over die route eens helemaal door. Waarschijnlijk haal je daar ook nog tips uit.
Linkje: ----->
http://forum.verenigdestaten.info/midwest-(midwest)/camper-vanaf-fabriek-chicago-naar-salt-lake-city/