Ik vind dit een mooie en zeker goed haalbare route.
Een paar kleine details zou je kunnen wijzigen.
Ik heb je route hieronder gekopieerd en geplakt en mijn opmerkingen in rood ertussen gefrommeld.
Daaronder heb ik nog wat (links naar) algemene informatie en (links naar) PDF kaarten van de parken geplaatst.
Op die kaarten zie je waar de bezienswaardige punten liggen
- 29/5 Vrijdag: Aankomst Phoenix omstreeks 13u23, afhalen huurwagen en rijden tot in Flagstaff en overnachten 240km / 2u15 reistijd
Die 1e nacht in Flagstaff moet je houden. Voor je het vliegveld af bent en je auto hebt is het 15.00 uur. Dan nog 2½ uur naar Flagstaff en dan heb je het wel gehad.
Door het tijdverschil is het dan voor jou al 02.30 midden in de nacht. Dat opgeteld bij een vermoeiende reis verwacht ik dat je die avond vroeg naar bed wil- 30/5 Zaterdag: verder rijden tot aan de south rim om daar een helikoptervlucht te doen van +-60min. Zou het mogelijk zijn indien dit gebeurd is dezelfde dag nog door te rijden tot Las Vegas?
Of adviseren jullie eventueel een wandeling door de Grand Canyon en daags nadien pas door te rijden? 120km / 1u18 of 553km / 5u17
Deze ochtend ben je, ook weer door dat tijdverschil, om 04.00 uur klaar wakker.
je kunt mooi gebruik maken van dat gegeven door vroeg op pad te gaan, dan ben je vroeg bij Grand Canyon en heb je een hele dag voor je.
Eind van de dag rij je dan naar Williams.
Williams ligt op 1 uurtje rijden van Grand Canyon in de richting van Las Vegas en de hotels kosten daar maar de helft van de lodges in Grand Canyon national park.
Ik heb even gekeken op Expedia.com en daar zag ik bijvoorbeeld dat op 30 mei de Days Inn 48 $ per kamer per nacht kost. Da's met de huidige $ koers 38,5 - 31/6 Zondag: naar Las Vegas en daar verblijven of er reeds zijn (zie punt hierboven)
- 01/6 Maandag: Las Vegas
- 02/6 Dinsdag: Vertrek van Las Vegas en door death Valley tot in Mammoth lakes (om de de rit nadien in te korten tot yosemith national park) of een overnachting in Death Valley? 558km/ 5u40
Ik zou niet overnachten in Death Valley, maar net erbuiten in Lone Pine of in Bishop. Bishop is een grotere plaats, heeft meer hotels en is 1 uur verder rijden dan Lone Pine- 03/6 Woensdag: Vertrek naar Oakhurt 236km / 3u50
- 04/6 Donderdag: verkennen Yosemite vanuit oakhurst
Goed plan. Hotels in Oakhurst zijn niet alleen goedkoper, maar ook veel beter dan de primitieve accommodaties zonder badkamer en wc in het park zelf. 05/6 Vrijdag: Doorrijden naar San fransisco 313km / 3u13
Budget-Tip: Neem een hotel in de buurt van het vliegveld. Kost je de helft van een centrumhotel. Vergelijk op een hotelboekingssite de prijzen maar eens
Vanaf het vliegveld rij je in 15 min naar het centrum. In het weekend is er geen forenzenverkeer dus lekker rustig op de weg.
In het weekend parkeer je ook overal voor half geld in het centrum. Voor 10 15 $ parkeer je een hele dag. - 06/6 Zaterdag: Verkennen San Francisco
- 07/6 Zondag: San Francisco
- 08/6 Maandag: Vertrek naar Monterey stoppen en eventueel doorrijden naar Pismo Beach 426km / 5u19 (via CA1 langs de kust)
Advies: Blijf overnachten in Monterey. Bezoek het aquarium en rij de 17 mile drive09/6 Dinsdag: Dagje Pismo beach
Het gebied tussen Monterey en Pismo Beach (Big Sur) is het mooiste deel van de kust. Vandaar ook het advies om in Monterey te overnachten.
Gebruik deze dag om van Monterey door Big Sur naar Pismo Beach te rijden. Onderweg zul je vele mooie uitzichtpunten en een paar mooie state parks tegenkomen- 10/6 Woensdag: vertrek Los Angeles 283 km / 3u09
- 11/6 Donderdag: los Angeles
- 12/6 Vrijdag: Vertrek huiswaarts
Grand Canyon:Uitgebreide info over dit park vind je hier:
http://www.ontdek-amerika.nl/amerika/nationaleparken/arizona/Grand%20Canyon/grandcanyon.htmlEen PDF kaart van het park: (even inzoomen voor de details)
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/GRCAmap1.pdf Je bezoekt de South Rim. Bij Tusayan is Grand Canyon Airport en vanaf daar vertrekken de rondvluchten per helicopter of vliegtuig over Grand Canyon
Op de kaart zie je vanaf het visitorcenter 2 wegen. De rode weg, met wegnummer 64, loopt naar Desert View. Rij vanaf Flagstaff via deze weg het park binnen.
Langs deze weg liggen diverse mooie uitzichtpunten. Bij ieder uitzichtpunt is een parkeerplaats
De zwarte weg loopt vanaf het visitorcenter naar links, naar Hermits Rest en die is alleen lopend of met een shuttlebus te doen. Autoverkeer is daar niet toegestaan.
Wandeltip: Parkeer je auto op de (grote) parkeerplaats bij Market Plaza. Zie deze detailkaart:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/GRCAmap4.pdfLoop dan een kort stukje door het bos langs McKee Amphitheater en je bent aan de rand van de Grand Canyon.
Wandel langs de rand van de canyon (er is een goed, geasfalteerd wandelpad) richting Verkamp's Visitor Center (en verder).
Onderweg passeer je een wandeltrail die naar beneden de canyon in loopt. Loop eventueel een stuk naar beneden.
Let op: Naar beneden lopen gaat gemakkelijk. Denk eraan dat je ook weer omhoog moet !
Je kunt zo ver langs de rim-rand lopen als je wil. Als je het lopen beu wordt neem je gewoon de shuttle bus terug naar Market Plaza.
Death Valley:Info death Valley:
http://www.ontdek-amerika.nl/amerika/nationaleparken/california/deathvalley/deathvalley.html Kaart Death Valley:
http://www.nps.gov/hfc/carto/PDF/DEVAmap1.pdfalle bezienswaardigheden in Death Valley liggen vlakbij de weg die door het park loopt dus je hoeft iedere keer slechts kort uit de auto.
De beste route door het park is deze: (zie kaart van het park, even inzoomen voor details)
Rij vanaf Las Vegas via Shoshone over de Badwater Road het park binnen (wegnr 178) Stop even bij de zoutvlakte van Badwater en bij Devils Golfcourse.
Rij de Artist Drive (let op: eenrichtingsverkeer)
Bij de splitsing met de 190 ga je een stukje rechtsaf naar Zabriskie Point waar je uitkijkt over Death Valley.
Daarna terug over de 190 naar Furnace Creek en verder over de 190 door Stovepipe Wells (rechts zie je de zandduinen)
Net voorbij Stovepipe Wells zie je links de gravelroad naar Mosaic Canyon. Loop even door deze nauwe canyon met z'n mooi gekleurde wanden.
Vervolg dan de 190 en bij Panamint Springs rij je het park uit richting Lone Pine en/of Bishop waar je overnacht.
Yosemite:Info Yosemite:
http://www.ontdek-amerika.nl/amerika/nationaleparken/california/yosemite/yosemite.html Kaart Yosemite:
http://www.lib.utexas.edu/maps/national_parks/yosemite_park98.pdfIn het zuiden van het park, bij Wawona / Mariposa Grove is een mooi bos met grote Sequoia bomen en vanaf Glacier Point heb je een geweldig mooi uitzicht over de vallei van het park.
Buiten het park kun je overnachten in El Portal (tegen de westelijke ingang en vlakbij de vallei) of in Oakhurst (vlakbij Wawona / Mariposa Grove en de weg naar Glacier Point)
De kustweg tussen San Francisco en Los Angeles:----- Op de kustweg tussen San Francisco en Los Angeles kom je achtereenvolgens de volgende bezienswaardigheden tegen (of je overal tijd voor hebt is vraag 2)
----- Boardwalk Santa Cruz:
http://www.beachboardwalk.com/----- Aquarium Monterey:
http://www.montereybayaquarium.org/----- 17 Mile drive:
http://www.pebblebeach.com/activities/explore-the-monterey-peninsula/17-mile-drive----- Point Lobos:
http://www.pointlobos.org/----- Bij Big Sur Julia Pfeiffer Burns state park:
http://www.parks.ca.gov/?page_id=578----- Zee-olifanten bekijken bij San Simeon:
http://www.pelicannetwork.net/sansimeon.html----- Hearst Castle:
http://hearstcastle.org/----- Pismo Beach:
http://www.classiccalifornia.com/----- Solvang, een Deens stadje. Ligt niet echt aan de kust.
http://www.solvangusa.com/----- Santa Barbara:
http://www.santabarbaraca.com/