Wij hebben deze trail op 07 juli 2009 gedaan met onze twee dochters (20 en 17).
We konden helaas niet meer de ochtendbus nemen, maar waren aangewezen op de middagbus (1330 uur). Vanwege roadwork duurde het bijna twee uur voordat we op Glacier Point stonden. Fantastisch uitzicht overigens.
We zijn om 16.00 uur aan de wandeling begonnen (allemaal op sportschoenen). Het eerste stuk is licht afdalend naar Illouette Falls. Daarna 1 mile 'vals plat' berg op dat vernamen we wel in de benen. Vervolgens naar beneden naar de Nevada Falls waar wij hebben gegeten. We hadden zelf van te voren een stapel pannenkoeken gebakken en die gingen er zonder moeite in. Je zit dan ongeveer op 5 mile. Vervolgens een flinke en zeer steile afdaling naar Vernal Falls. Hier is een afdaal stuk dat erg glibberig en glad is. Daarna een laatste stuk asfalt, dat lijkt makkelijk maar je zit aan het eind, bent toch vermoeid en de weg gaat behoorlijk op en neer.
Wij waren net tegen donker (20.15 uur) terug bij de camper. Een fantastische wandeling, die de dagen er na nog voor veel spierpijn heeft gezorgd.
Wij hebben er dus iets meer dan 4 uur over gedaan. We zijn zeker niet super sportief of goed getraind. Vandaar ook de spierpijn achteraf.