Om te beginnen
op dit forum.
Eerst wat algemene opmerkingen. Je schrijft "we zijn 2 jonge meiden".
Als je met jong bedoelt dat je nog geen 25 bent moet(en) de chauffeur(s) rekening houden met een zgn underage toeslag bij autohuur.
In oktober worden de dagen al aardig kort. Rijden in het donker is, zeker in het binnenland, geen aanrader. Donker is daar ECHT donker.
Zie voor de tijden van zonsopkomst/zonsondergang: ---->
http://www.sunrisesunset.com/USA/California.asp Selecteer een stad en een maand.
Je onderschat, en op dit punt ben ik het met vorige schrijvers eens, regelmatig de afstanden/rijtijden tussen bepaalde plaatsen.
Je houdt bovendien te weinig rekening met (stops voor) bezienswaardigheden onderweg.
Let ook op de grootte van de nationale parken of de tijd die je nodig hebt voor bepaalde bezienswaardigheden.
Bryce bijvoorbeeld is een redelijk compact park dat je in ¾ dag wel hebt gezien. Die 2 geplande dagen van jullie in Bryce zijn wat overdreven.
Aan de andere kant bezoek je Zion alleen op doorreis en dat is nu net een park waar je je wel 2 dagen kunt bezighouden.
Die hele dag voor Antelope Canyon is ook een inschattingsfout. Een tour door Antelope Canyon kost je ongeveer 1½ uur.
De Havasu Falls liggen NIET in Grand Canyon national park, maar een flink eind verderop.
De rit met de auto naar de trailheadparkeerplaats kost je al een aantal uren en dan moet je nog een flink eind lopen naar het dorp.
Voor een bezoek aan Havasu Falls trekt men meestal 2 of 3 dagen uit.
Van je reisschema zou ik zoiets maken:
1 Amsterdam – LA: Auto ophalen en naar je hotel.
2 LA: Hele dag voor je bezoek aan Universal.
3 LA – Rij vandaag via Palm Springs en door Joshua Tree naar Twentynine Palms
4 29 Palms – Rij via Oatman (stukje Route 66) en Kingman naar Grand Canyon (of Tusayan)
5 Grand Canyon – Besteed de ochtend en deel ven de middag bij Grand Canyon, rij eind van de middag naar Page
6 Page: Hele dag om Antelope Canyon, Horseshoe Bend en Lake Powell te bezoeken
7 Page – Bryce
8 Bryce – Zion
9 Zion: Een extra dag voor Zion.
10 Zion – Rij via het mooie Valley of Fire state park naar Las Vegas
11 Las Vegas
12 Las Vegas – Death Valley: Budgetair vriendelijk overnachten kan in Panamint Springs in het park of in Lone Pine buiten het park
13 Death Valley – Mammoth Lakes: Vandaag heb je tijd voor Alabama Hills, Bodie en Mono Lake
14 Mammoth Lakes – Yosemite
15 Yosemite
16 Yosemite – San Francisco
17 San Francisco
18 San Francisco
19 San Francisco – Monterey: Rij de 17 Mile drive bij Pebble Beach, bezoek het Aquarium of doe een whalewatch tour.
20 Monterey – Pismo Beach: Vandaag rij je langs het mooiste deel van de kust, bij Big Sur
21 Pismo Beach – Santa Barbara: Besteed deze dag niet alleen aan strand, maar loop ook eens door het mooie Santa Barbara
22 Santa Barbara – LA
23 LA: Hele dag voor Hollywood en als je nog tijd over hebt Santa Monica
24 LA – Amsterdam
25 Aankomst Amsterdam
Je zou de dag dat je Universal bezoekt ook naar het einde van je reis kunnen verplaatsen.
Je hebt dan op het einde van je reis de 2 volle dagen voor LA bij elkaar en je kunt 1 dag naar Universal en 1 dag naar Hollywood etc.
Als je die Universal dag naar het eind verplaatst begin je op dag 2 al meteen aan je rondreis.
Velen vinden het meteen beginnen aan de rondreis fijn omdat ze, vanwege het tijdverschil met NL, die 1e dag in Amerika toch al om 4 uur klaarwakker zijn.
Kijk voor tips over bezienswaardigheden langs deze route, info over parken en plaatsen en kaarten van nationale parken bij onze voorbeeldroute:
Linkje: ---->
http://forum.verenigdestaten.info/voorgestelde-route-opties/zuid-westen-van-amerika/Let op: de voorbeeldroute loopt net andersom als jullie route.
Voor de info als geheel maakt dat niet veel uit, maar de volgorde waarop je de bezienswaardigheden tegenkomt kan soms net even anders zijn.