Beste forum-lezers,
Gisteren zijn we terug gekomen van een mooie vakantie, we hebben een prachtige reis door ZW Amerika gemaakt. De ideeen en route hebben we vnl adhv tips van het forum samengesteld. Allemaal ontzettend bedankt hiervoor! Hier door is de reis soepel verlopen en zijn we op de mooiste plekken geweest.
Voor wie geinteresseerd is hierbij een korte samenvatting van de route en bezoeken tijdens onze reis:
1, Brussel - Phoenix (via Philadelphia)
nacht: La Quinta Inn in Phoenix
2, Phoenix - Grand Canyon
Vroeg op gestaan, naar de Wal mart voor koelbox, heuptasjes, eten en drinken. Dan naar Montezuma Castle en door naar het Slide Rock State Park. Omdat het giet van de regen is het er lekker rustig. Via de 180 (de weg vonden we niet zo mooi als gehoopt; het heet nl 'scenic') naar de GC.
nacht: Maswik Lodge
3, Grand Canyon - Page
Imax-film bekeken en grote helicoptervlucht gemaakt. Over de 64 en 89 naar Page, een lange maar prachtige route!
nacht: BW Arizona Inn
4, Page
Eerst naar Horseshoebend Overlook (mooi!), dan naar de Upper Antilope Canyon, ook mooi! De kinderen vonden vooral de rit er naar toe erg leuk, we hadden nl een chauffeur die haast had en zijn voorgangers wilde inhalen op de laatste miles er naar toe. Veel hobbel de bobbel dus tijdens het scheuren) Dan naar Antilope Island bij Lake Powell. Hier is de AtB ook geldig. Op de grote P zijn we naar beneden gelopen over de rotsen en hebben daar gezeten en gezwommen op een heel idyllische plek in heerlijk water. Super leuk.
5, Page - Mexican Hat
Na een duik in het hotel-zwembad via de 98 (mooie en rustige weg) naar Mon. Valley. en doen de wandelroute om de West mitte, mooi! Stuk 17 miles drive gereden
nacht: San Juan
6, Mexican Hat - Torrey
Eerst naar Goosenecks (ook leuk) en via the Valley of Gods en de 261 (beiden: zeer mooi!!!) Door naar Natural Bridges National Monument. Ivm regen niet naar de bruggen gelopen. Via de 95 gaan we naar Captool Reef: wat een ongelooflijk mooie weg!!! In Cap. Reef zijn een aantall dirtroads afgesloten ivm de regen maar gelukkig is sunnsetpoint open. Mooi!
nacht: Sanstone Inn - Torrey
7, Torrey - Tropic
Naar Bryce Canyon en lopen daar queensgardentrail en via navajoloop terug, mooie wandeling. Ivm de regen naar de cabin in Tropic
nacht: Bryce Country Cabin in Tropic
8, Tropic - Springdale
In BC paardrijden en uitzichtpunten bekeken. Dan via de 89 naar Zion, alweer in de stromende regen... en lopen de Canyon Overlook Trail.
nacht: Canyon Ranch Motel - Springdale
9, Springdale
Met de 1e expressbus naar Zion voor Angels Landing, zwaar maar een mooie tocht! Dan 'zwemmen' in de rivier bij Sinawawa. De narrows wordt afgeraden ivm de regenval.
10, Springdale - Las Vegas
Eerst naar Valley of Fire State park - o wat mooi maarook heel heet. Rijden de scenic route (deze is inderdaad heel scenic!) en gaan via de 15 naar las vegas. 's Avonds naar KA van Cirque du Soleil, een aanrader!
nacht: Flamingo
11, Las Vegas
Heerlijk aan zwembad gelegen. 's Avonds de strip op.
12, Las Vegas - Furnace Creek
Kopen eerst het outletcentre leeg en rijden dan naar Death Valley. Jawel: autopech bij de ingang van het park! Grrr. Gelukkig snel opgelost bij benzinepomp. Via zabriskipoint, badwater en Artist Drive naar
nacht: Cabin in Furnace Creek, Daar eerst nog zwemmen, heerlijk. Genieten van sterrenhemel.
13 Furnace Creek - Lee Veening
Na een duik in het zwembad via westkant Death Vallley uit. Dan naar Lone Pine. Daar rijden we de Alabamahills in, bij Movie Road. het is heel rustig maar o zo mooi, het lijken 'gezellige' rotsen. Daarna verder rijden en de tufa's bekijken bij Monolake. Ook weer heel mooi!
nacht; Murpey's Motel - Lee Vining
14, Lee Vining - Yosemite
Eerst naar Bodi, super om te zien. Dan terug en over de Tioga road naar Yosemite. Zwemmen en luieren bij het Tenaya lake.
nacht: tent in White Wolf
15, Yosemite
Wandeling naar Lukens Lake.
nacht; tent in Camp Curry
16, Yosemite
Rock climbing (les van 9.00 - 16.00) heel leuk, naar Cathedral Bridge en lower Fall.
17, Yosemite
Lopen naar Vernal Fall en gaan daarna naar MIrror Lake. 's Avonds zien we een beer! Hij zit in de boom op de P en eet de hele boom vol appels leeg. We genieten van deze live show, wel een uur lang! We boffen.
18, Yosemite - San Simeon
Op naar Mariposa voor de Giants, wauw! Via de 41 naar de kust, wat een saaie weg, slaapverwekkend.
nacht: BW Cavelier oceanfront
19, San Simeon - Montery
Zien veel elephant seals en rijden de kustweg naar boven. Stoppen bij Pfeiffer beach - wat een super plek!
nacht: Holiday Inn Express
20, Montery - San Francisco
Gaan Whale Watchen en zien Blue Whales en Humpback Whales. Genieten lang van de vele zeehonden in de haven. In SF auto inleveren
21, SF
Cable car, fietsen over de Golden Gate Bridge, naar Lombert Street
nacht: Parc 55
22, SF
Alcatraz, indrukwekkend! Wishermans Warf en wat shoppen.
nacht; Parc 55
23/24 Sf - Brussel (via Philadelphia).
Oeps, toch nog een heel verhaal geworden. We hebben genoten van de prachtige reis! Nogmaals dank voor de gekregen tips!
Maria