Zoals gezegd, het hangt er vanaf hoeveel tijd je hebt. De rit over 59 is niet bizonder scenic (maar altijd mooi om in de desert te rijden). Bij de afslag 160/59 heb je mooie uitzichten op Agathla Peak. De wijde omgeving van Chinle/Tsaile heeft dirtroads waar je naar Buttes kan gaan. Dit is allemaal Navajo Land. Je mag foto's maken maar niet zonder gids rond gaan wandelen. De rit die jij wil gaan maken via Moki Dugway zou ik altijd willen aanraden. Milemarker 13 off 163, Mexican Hat Rock, Gooseneck SP, up en down Moki Dugway en vanaf de top van Moki Dugway naar Muley Point en terug (let op de dode koe halverwege...) Dan Valley of the Gods. Neem voor deze 17 miles zeker een uur. Niet rijden als het nat is. Ik zou wel een SUV willen aanbevelen. Ook Muley point niet rijden bij regen maar als het droog is kan elke auto deze weg aan. Ik zou niet naar de rand rijden maar het laatste korte stukje lopen. De south rim drive van CdC is 19 miles en Spider Rock overlook is een must. Je kan ook naar White House ruins wandelen maar de weg terug is steil en vermoeiend. Hier heb je geen gids voor nodig. Tours in de canyon gaan altijd met een gids en duren tenminste 3 uur.
Tussen CdC en Mesa Verde zou ik idd de North rim drive rijden. Een prachtige brede weg. Dan Tsaile en Lukachukai. Daar sla je bij de pomp rechtsaf (IR13) over Buffalo Pass naar Red Rock en dan de afdaling langs Shiprock (mag je ook niet naar toe lopen) naar 491 (vroeger us666) en noord naar het plaatsje Shiprock. Langs north rim zijn 2 uitzichtpunten. Wij vonden Antelope House Overlook het mooist maar Massacre Cave en Mummy cave overlook zijn ook niet te versmaden. Zorg ervoor dat je in CdC geen waardevolle spullen in de auto laat.
Tet